fvkxt01b5q6ulexrawx.png
کتاب آرايش - آکادمی آرایشگران

 

کتاب آرايش - آکادمی آرایشگران

منبع آرایش و زیبایی

زیبای ایرانی
ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٥  

 

Have a panic attack and miss ...

 

 


کلمات کلیدی:
 
آرایش ایرانی
ساعت ٦:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٥  

[Iranian+hijab+1.jpg]

[Iranian+Hijab+2.jpg]

 

 

 

 

 

 

 

http://uk.youtube.com/watch?v=j-PIsk7N6oc


کلمات کلیدی:
 
کاشت مژه
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۱  


کلمات کلیدی:
 
گریم
ساعت ٥:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٦  

با توجه به عکس زیر یاد بگیرید که کجاها را باید در آرایش کردن کنتر کنید و یا هایلایت کنید.


 
facial پاکسازی و تمیز کردن صورت
ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٥  

facial پاکسازی و تمیز کردن صورتFeng Shui Bamboo

priadara.jpg

پاکسازی پوست یکی از سرویسهای مهم یک سالن میباشد. امروزه مردم برای ظاهر خود اهمیت زیادی میدهند مخصوصا با الودگیهای محیط با مواد ارایش که پر از مواد شیمیایی هستند تمییز کردن پوست از یک سرویس دلبخواهی به یک سرویس واجب تبدیل شده است. برای اینکه بتوانید یک پاکسازی خوب کنید شما اول باید اناتومی سر و گردن بدانید. به بیماریهای پوست اگاهی داشته باشید. روشهای کار را بلد باشید و مواد و وسایل مورد نظر را تهیه کنید.

من اناتومی سرو گردن را بعد توضیع خواهم داد.

بیماریهای پوست

ما در هر سرویس زیبایی دو مطلب را باید در نظر بگیریم .contraindication & contra action .

contraindication یعنی چیزهایی که باعث میشوند شما نتوانید به یک فرد سرویس بدهد یا باید روش کارتان را طوری عوض کنید که صدمه به فرد نزنید. contra action واکنش فرد یا پوست در مقابل موادی که استفاده کرده ایم. همه contraaction ها بد نیستند. مثلا قرمز شدن موقتی پوست بخاطر ماساژ یکچیز عادی است ولی قرمز شدن شدید بخاطر حساسیت دادن به مواد غیر عادی است. در این مواقع بهترین کار بلافاصله مواد را از پوست بردارید و کمپرس اب سرد کنید اگر مواد الوورا دارید که در ایران به ان استوقودوس میگویند بزنید. اگر درست نشد به مشتری پیشنهاد بدهید تا به پزشک مراجعه کند. هیچوقت هول نکنید ولی همیشه اماده اتفاقات اینگونه را داشته باشید.( الوورا بصورت ژل فروخته میشود. که یکی از مواد پرمصرف سالنهای زیباییست. معمولا برای بعد از بند و وکس از ان استفاده میشود)

بیماریهای پوست و نارساییهای پوست که منبع میکروبی٫ویروسی و قارچی دارند از مواردی هستند که شما از دادن سرویس ممنوع میباشید. اگر شما انها را نشناسید باعث وخیم شدن٫سرایت به همه جا٫ خودتان و مشتریهای دیگر خواهید شد. (تبخال بیماری ویروسی هست) 

هر گونه برش و زخم در صورت٫ برامدگیهای مشکوک٫ بیماران سرع٫ جوشهای عفونی شما را از دادن سرویس خود بازمیدارند. لطفا با مشتریهای خود با متانت برخورد کنید و بگویید چون شما دکتر نیستید نمیتوانید کاری انجام بدهید هیچوقت سعی نکنید که بیماری را حدس بزنید یا اسم بگزارید. این باعث میشود اگر شما اشتباه کنید فرد را بیش از  اندازه بترساند یا فکر کند چیز مهمی نیست. همیشه فرد را به دکتر معرفی کنید.

موارد مورد نیاز

برای دادن سرویس پاکسازی پوست شما به یک اتاق مناسب کار٫ تخت مخصوص٫ حوله های تمیز٫ شیرپاککن یا لوسیون های صورت٫ تونر٫ مواد پیلینگ٫ دستگاه بخور صورت٫ کرم ماساژ صورت٫ ماسک صورت٫ نرم کنندهها٫ کرم دور چشم و در بعضی موارد به دستگاههای مخصوص صورت نیاز دارید.

spa furniture

این یکی از روشهایی هست که شما میتوانید تخت و اتاقتان را برای مشتری خود اماده کنید. برای اینکه فرد بتواند استراحت کامل کند میتوانید از اهنگهای ارامش دهنده٫ شمع و از روغنهای معطر استفاده بکنید.

 Priadara Energise Face Mask (rijpere ...

Beautiful girl in spa salon

 


 
آماده سازی صورت برای ارایش
ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٥  

 / آماده سازی صورت برای ارایش

برای اینکه ارایش در صورت بخوابد شما اول باید پوست خوبی داشته باشید. در واقع صورت پاکسازی شده باشد.

بیس ارایش به موادی گفته میشود قبل از کرم پودر و بعد از ارم نرم کننده مصرف میشود تا صورت را صاف و یکدست نشان دهد. با اینکار شما عیبهای صورت را میپوشانید بدون انکه کرم پودر زیادی استفاده کنید.

سه نوع از بهترینهای موجود عبارتنداز

Estee lauder face primi  این مارک برای صورت هاییکه قرمز هستند یا رگهای نازک قرمز رنگ در پوستهاییشان دیده میشود مناسب هستند.

giorgio Armani fluid sheer برای پوستهای خشک منسب هست. این کرم به پوست طراوت میدهد و پوست صافو یکدست دیده میشود.  این کرم صورت را کمی براق میکند. شما میتوانید این کرم را بعد از کرم پودرتان هم کمی روی گونه ها و کنار چشو استفاده کنید.

Mac Matte Silicon که در تیوبهای کوچک دیده میشود مناسب پوستهای چرب میباشد. کمی به انگشتتان بزنید و روی جاهایی از صورت که براق دیده میشود بزید.

امید وارم جواب سوالتان را گرفته باشید .فراموش نکنید تا صورت تمیز و پاکسازی نشود ارایش با بهترین مارکهای دنیا روی صورت نخواهد خوابید.

شما با معرفی کردن پاکسازی صورت به مشتریهایتان هم میتوانید یک سرویس جدید ارایه بدهید هم پول بیشتری در بیاورید. چون معمولا عروسها باید هفته ها تحت درمان و مراقبت از پوست قرار بگیرند تا روز موعود بهترین دیده بشوند.


 
ارایش عربی/ Arabic Makeup
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٥  

fashion eye make-up close-upGreat eye make-up


 
پاکسازی پوست
ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٥  

 ادامه پاکسازی پوست

cleanser شیرپاک کن

برای تمیز کردن ارایش٫ گرد وخاک والودگی محیط از لایه بیرونی پوست استفاده میشود. کلینزرها انواع مختلف دارند. استفاده از انها بستگی به نوع و جنس پوست دارد.

 •  صورت افراد جوان که معمولا چرب هست و تمایل زیادی برای جوش زدن دارد از کلینزر هایی استفاده میشود که face wash خوانده میشوند مانند صابونهای صورت و کفهای صورت شور.
 • برای صورت افراد با پوست خشک باید  کرمهای کلینزر cleanser cream استفاده شود.این مواد روغن دارند و برای پوست خشک مناسب ترند.
 • لوسیونهای تمیز کننده پوست cleansing lotion  ابکی هستند و برای پوست خشک مناسب هستند
 •  

باید گفته شود که ما دو نوع پوست خشک داریم. پوستی که اب خود را برای اینکه اب کم نوشیده شده یا زیر افتاب زیاد ما نده باشند از دست داده است. خشک شدن نوع دیگر بخاطر بالا بودن سن غده های تولید کننده چربی مفید پوست کندتر کار میکنند. نوع اول اب کم دارد نوع دوم چربی. برای نوع اول باید موادی استفاده کرد که ابکی هستند و اب زیاد دارند. برای نوع دوم باید موادی مصرف کرد که روغن زیاد دارند و غلیظ هستند مثل کرمها. 


 
سنگ گرم اتشفشانی برای درمان و ماساژ بدن استفاده میشود .
ساعت ۳:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٥  


کلمات کلیدی: سنگ گرم اتشفشانی
 
کاشت مژه مصنوعی
ساعت ٧:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٤  

 

 

کاشت مژه

مژه های بلند طبیعی. طبیعی ترین و قشنگترین مژه های مصنوعی که شما آنرا در منزل به راحتی خودتان میتوانید استفاده کنید.

 

آکادمی آرایشگران پیشنهاد میکند:

۱- مژه های خود را با کلینزر غیر روغنی تمیز کنید. تا گردو خاک و موانع نچسبیدن چسب را از بید ببرید.

آکادمی آرایشگران

۲-چند قطره از چسب را روی فویل آبومینیومی بریزید.

آکادمی آرایشگران

۳-مژه ها در سایز های مختلف موجود میباشند.آکادمی آرایشگران پیشنهاد میکند مژه های کوتاه را در قسمت داخلی چشم و سایز متوسط را در قسمت میانی و بلند ها را برای گوشه خارجی چشم استفاده کنید.

۴-مژه دلخواه خود را انتخاب کنید و آنرا با موچین بردارید و ته گره دار را به چسب آغشته کنید.۳۰ ثانیه بمانید تا رنگ چسب کم رنگ شود.

۵-از گوشه داخلی چشم چپ خود شروع کنید با دقت مژه ها را به ته مژه های خود بچسبانید. سعی کنید به پلک و پوست خود نچسبانید. در واقع مژه ها به مژه ها ی خود شما میچسبند.

۶- وقتی خشک شدند آنرا با شانه مژه شانه کنید تا با مژه های طبیعی خود یک دست شوند و خالی بگیرند.

۷- در کل شما میتوانید ۱۵ تا ۳۰ مژه در هر چشم خود کار کنید.

نکات مهم.

دقت کنید تا مژه ها را به مژه های پایینی خود نچسبانید . برای اینکار از وازلین میتوانید استفاده کنید. مژها های پایینی خود را به وازلین آغشته کنید.

قبل از چسباندن مژه ابتدا مژه های خود را شانه کنید تا از هم باز شده و جدا شوند . که کار با آنها راحت تر میشوند.

برای تمیز کردن مژه ها ی خود از آب استفاده کنید و کلینزر غیر روغنی. چشمان خود را نمالید و برای خشک کردن آن با حوله خشن خشک نکنید.

برای جدا کردن مژه ها آنرا نکشید. بلکه ابتدا آنرا با مواد جدا کننده که در بسته های مژه خود دارید جدا کنید. بدین روش که با گوش پاککن آغشته به این مواد چسب را حل کنید. دستمال کاغذی را زیر مژه ها گذاشته و با کمک حرکت گوش پاککن مژه مورد نظر را روی کاغذ دستمالی منتقل کنید.

محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه آکادمی آرایشگران سفارش دهید.www.gitibeauty.com


 
سوالهای شما پاسخ آکادمی آرایشگران
ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٤  

سوال ١- می خواستم بپرسم من مو ها مو مش کردم و الان می خوام روش رنگ بزنم ولی میگن چون موهام هنوز مش داره زود رنگش میره و مش ها معلوم میشه این درسته؟

جواب- بله درست است. برای اینکه اگر شما موهای خود را بیرنگ و یا مش کنید رنگدانه های موی خود را باید از فلس های مو بیرون بیاورید. بیرنگ شدن مو به ترتیب قرمز-نارنجی- زرد و سفید است. که بسته به رنگ جدید شما باید همون رنگدانه مورد نیاز را به مو بدهید تا رنگدانه جدید شما چیزی داشته باشه تا بهش هولد کنه. یعنی اگر از سری رنگ ولا استفاده میکنید اگر بخواهید موی خود را قهوه ای بکنید باید به رنگ مورد دلخواه خود ۴۵/۰ اضافه کنید. به رنگ بلوند تیره  باید ۴۳/۰ اضافه کنید ووو. کلا بهتره به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید مخصوصا برای اولین بار.

 ------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ٢ - فقط گلم یه سوال این خانم کید موقع آرایش واسه کشیدن خط زیر و توی چشم از چی استفاده می کنه ؟

شبیه ماژیک میمونه ولی خیلی راحت کشیده میشه خیلی نرم توی چشم و زیر چشم کشیده میشه مخصوصا زمانی که توی چشم میزنه
جواب- البته در فیلم بهش اشاره نمیکنه ولی با آشنایی که به مواد آرایشی و محبوب بودن مداد مک فکر میکنم باید مداد مک باشه. البته مداد تاکسی که ما برای شما عزیزان در فروشگاه آکادمی به ارمغان آورده ایم دقیقا همین طور راحت کشیده میشود و خیلی هم از مداد مک قیمت بهتر است.

--------------------------------------------------------------------------------------------


سوال ٣- سلام گیتی عزیز. من میخوام موهامو فر کنم. اما مرتب منو از فر می ترسونن. آرایشگرا می گن نگهداریش خیلی دردسر داره و می گن باید مرتب بهش برسم و مواد(نمی دونم حالا چه موادی) بهش بزنم. می گن زیر مقنعه و روسری تو محل کار خراب می شه و خونه که رسیدی تمام وقت باید با موهات درگیر باشی. درسته؟ راه حلی هم هست؟

جواب- درسته. خیلی از ماها عکس های مدلهای مو را میبینیم و فکر میکنیم با فر کردن موی خود میتوانیم همان لوک را داشته باشیم. درحالیکه موی فر نگهداری بشتری میخواد.اگر شامپوی مناسب موی فر- کاندیشنر مناسب موی فر و استایلینگ مواد برای موی فر را داشته باشید و موهای اصلی شما سیلکو کمپشت باشه این کار عالیه.

در نظر داشته باشد من بیشترین شکایت و سوال را از کسایی دارم که موهای فر و وز دارند. و هرچی من به آنها راه حل و مواد معرفی میکنم متاسفانه بینتیجه بوده و از نداشتن مواد گلایه میکنند. من خیلی تلاش کردم که در فروشگاه آکادمی این مواد را بیاریم ولی متاسفانه خیلی گران هستند برای خریدار ایرانی. یادتون نره هرچقدر پول بدید همون قدر آش میخورید!!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ۴- اما من یه مشکل بزرگ با آرایش دارم که آرایشم خیلی خوب بلدم اما من بعد آرایش چشمام سرخ میشه مداد چشم  flormar استفاده میکنم اونم تغییر دادم از bell استفاده کردم اما دوباره سرخ میشن خیلی بد میشم اعتماد به نفسم پایین میاد چی کار کنم؟

جواب- خیلی از افراد ممکن است اینگونه باشند. شما به مواد آرایشی حساس هستید. تنها راه حل اینه که از مدادهای استفاده کند که برای چشم های حساس درست شده اند.من سعی میکنم در ماه های آینده چند مداد برای چشم های حساس در فروشگاه آکادمی برای شما وافرادی مثل شما بزارم. میدونم تهیه این مداد در ایران تقریبا غیر ممکن است.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

سوال ۵ - سلام گیتی عزیزم من واسه داشتن پوست خیلی سفید چی کار باید بکنم؟ پوست من سفید رو به زرده ؟

جواب- عزیزم در این دوره زمونه که زیبایی به سفید بودن و مثل عروسک باربی بودن نیست مگه ندیدید هلی بری هنرپیشه هالیوود به عنوان زیباترین زن سال انتخاب شدند. شما اگر پوست گندمی-زرد-سفید-سیاه دارید این ارثی هست و موادی که برای سفید کردن پوست استفاده میشوند خرید و فروششان ممنوع است. شما جنس پوستتان را نمیتوانید عوض کنید. میتوانید آنرا بهتر جلوه دهید. میتوانید آنرا خوب تمیز کنید- مواد ضد آفتاب استفاده کنید و آنرا از اشعه مضر آفتاب محافظت کنید- مواد ضد چروک استفاده کنید و از پیری زود رس در آمان باشید و وووو. اگر میگفتید رنگ پوستتان کمی تیره و کدر شده میگفتم آب بخور- خوب بخواب- و از مواد کلینزر و تونر هر شب استفاده کن و کرم شب و روز را فراموش نکن . حتما ماهی یک دفعه را فشیال بکن. ما به عنوان نسل ایرانی و آسیایی همه دارای پوست سفید رو زرد داریم.

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

سوال ۶ - با تشکر سایت خیلی جالبی دارید من فرمول رنگساژ یخی و صدفی رو می خواستم و اینکه بهترین مارک پودر برای دکلره کردن چیه و فرمول ترکیب مواد برای دکلره کردن ؟

جواب- اگر رنگ لورال در دسترس دارید بعد از بلیچ برای رنگ ساژ یخی از ۹.۱ یا ۱۰.۱ استفاده کنید و برای رنگ صدفی از رنگ ۱۰.۲۳  -یادتون نره حتما به چارت رنگ ها نگاه کنید و مطمعا بشید رنگهای گفته شده همونی هستند که مد نظر شما هستند. برای اینکه رنگ صدفی لورال روی موی اصلی کمی به صورتی میزنه. فکر میکنم صدفش صورتی بودهخنده

---------------------------------------------------------------------------------------------

سوال 7 - سلام گیتى جون
بهتون تبریک میگم بابت وبلاگ عالیتون
من یه سوال داشتم من مو هام نازک و کم پشتو  بلوند هستش که پایین موهام فر ریز میخوره اما تا حد خاصى رشد کرده
(نیمه کمر یعنى نیمه پشت)همسر من موی بلند تا کمر دوس داره
اما من مو هام انگار بلند نمیشه چى کار میتونم بکنم؟
علاوه بر این  برا پر پشت تر شدنش  چى کار میتونم بکنم مرسیییییییى

جواب : تا حالا به اکستنشن مو فکر کرده اید؟ البته کمی گران هستند و نگهداری بیشتری میخواهند. سعی کن پولشو از شوهرت بگیری تا از هرچی موی بلند است بدش بیاد. البته شوخی کردم. بعضی مواقع  شما هیچ کاری نمیتوانید بکنید مگه از اکستنشن مو استفاده کنید. و از شامپوی والیوم دهنده و مواد استایلینگ والیوم دهنده استفاده کنید.

--------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ٨ - سلام من تازه با شما آشنا شدم خیلی ممنونم وبلاگتون واقعا مفید و آموزندست گیتی جان من پوستم روشنه البته نه زیاد .طوری که میشه گفت نه سبزه ام نه سفید من از 14 سالگی جوش زدم اوایل بیشتر بود تا حالا که 22 سالمه چند بارم دکتر رفتم ولی فایده ای نداشته و بعد از یه مدت دوباره جوش زدم البته جوشام نه سرسیاهه و نه سر سفید و چند روز قبل از اینکه پریودم شروع شه بیشتر میشه تا یه مدت پوستم صاف میشه و دوباره شروع میشه.یا زمانی که عصبی میشم بیشتر میشن.چهره من زیباست ولی جوشام باعث شده که نتونم اون طور که دوست دارم آرایش کنم از طرفی کرم ضد آفتاب به پوستم نمیسازه با این وجود دکتر اونو برام تجویز میکنه  و گفته اصلا از صابون استفاده نکنم و پوستم رو با تونر تمیز کنم اما همه این کارا نه تنها جوشامو کم نکرده بلکه تمام صورتم شده جوش هار ریز ریز تا حالا جوشام اینطور نبود یعنی تا این حد همه صورتمو نمیگرفت ولی الان همه جای صورتم پر از این جوش هاست حتی روی دماغم.لطفا کمکم کنید چطوری میتونم پوستی صاف و یه دست داشته باشم لطف کنید اگه کرم پیشنهادی دارید که واقعا برام مفیده و پوستم رو صاف میکنه بهم معرفی کنید

جواب- یک گفته انگلیسی میگه you are what you eat.سعی کنید غذایی که میخورید را چک کنید. ممکن است به یک سری غذا هایی که میخورید حساسیت داشته باشید. غذاهای محرک مثل ادویجات- شکر و شیرینیجات- تنقلات- ووو. بعضی موقع ها جوشهای اینگونه به شامپو- مواد آرایشی- و موادی است که روی صورت ما استفاده میشود و یا یک نوع لباس و یا پارچه ای که هر روز استفاده میکنید باشه. من کسی را میشناسم که به گردو خاک حساس است و یا یک نوع چرم مبل و به پارچه رو بالشی خونشون و یا به نخ کتان!!!!. سعی کن آب زیاد بخوری تا سیستم بدنی خود را تمیز کنید. غذا های محرک نخور. کار های که دکتر پوستتان گفته عمل کنید در صورت درست نشدن یک تست آلرژی حتما بده.

--------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ٩ -سلام گیتی جان خوبین؟ من ازتون خواهش دارم راهنماییم کنید آخه من صورت پر و درشتی دارم دوست دارم ظریفتر جلوه کنم چه جور آرایشی مناسبتره؟؟ پوستم سفیده موهام زیتونی خیلی پر و حالت داره( نه فر نه صاف) چشمامم عسلی م‍ژه پری دارم چشمام درشته لبامم کلفت و بزرگه!!‌ بینیمم تقریبا کوچیک میتونین راهنماییم کنین چه رنگ مویی بهم میاد؟؟ میتونم عکسمو براتون میل کنم تا نظرتونو بگین؟؟ خیییلیی ممنون

جواب- با این توصیفی که از خودتون دادید باید خیلی دیدنی باشید من که خیلی دوست دارم این قیافه دختر زیبای ایرانی را ببینم. حتما بقیه هم با من همعقیده هستند. ما منتظریم. لطفا عکس بفرست.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

سوال١٠-اگه میشه نظرتونو در مورد فردادان موهام هم بگین(تر جیحا دائمی)ومیزان ضرری که فر دادن داره هم لطفا توضیح بدین

جواب- فر کردن مو مثل هر عمل شیمیایی دیگر خطرات و ضرر های خودشو داره. ولی این مواد در دست یک آرایشگر حرفه ای که خوب دوره دیده و تجربه داره مثل چاقو دست یک جراح حرفه ای است. با مراجعه به ارایشگر خود که میتوانند موی شما را دست بزنند و تاریخچه موی شما را دارند و در نهایت میتوانند به شما مواد بعدی را هم با توجه به جنس موی شما پیشنهاد کنند جواب بهتری میگیرید. بازم مرسی بهم سر زدید و سوال کردید.

--------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ١١ - سلام گیتی جون امیدوارم اسمت درست باشه
اگه میشه جواب این سوا’ل منو بدید
سرم به شدت میخاره و میریزه از لبنیات و  سبزیجات استفاده میکنم از شا مپوی خوب استفاده و میکنم ولی نمیدونم چرا باز سرم میخاره وموهام میریزه؟اگه میشه کمکم

جواب- ph شامپویی که استفاده میکنید به شما نمیخوره سعی کن از شامپو هایی استفاده کنید که پی اچ سر شما را متعادل کنند. یک علت دیگه الوپیشیا و یا اگزما و یا سورایسس باشه که در این مورد باید دکتر مراجعه کنید. استرس و عصبی بودن هم میتواند این مسئله را حاد تر کنه.

---------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ١٢ - سلام گیتی جان واقعا وبلاگ مفیدی داری اما یه انتقاد کوچولو دارم شما که وبلاگ به این خوبی دارید چرا راست کلیک رو قفل می کنید که دیگران نتونند از مطالب مفیدتون استفاده کنند؟

جواب- متاسفانه همان قدر که من داشته های خودم را بی هیچ برداشتی در اختیار شما عزیزان گذاشتم بعضی از افراد این قدر لطف نداشتند. در بعضی موافع تمام وبلاگ منو یک جا به اسم دیگری برداشته و این دزدان ادبی بیشرمانه بدون ذکر منبع و فقط با گذاشتن تگ آکادمی آرایشگران خوانندگان را به دروغ میفریبند. حتی دیده شده جزو های آکادمی آرایشگران را میفروشند برای همین من فروش این جزو ها را متوقف کردم. برای این در ایران ما حمایت از نویسند را نداریم این تنها کاری بوده که از دست من میامد . شما که به وبلاگ خودتان لطف دارید از کار ما حمایت کنید. برای استفاده از سایت احتیاجی ه کلید راست ندارید. تنها به کامپیوتر قویتر احتیاج دارید. 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

سوال١٣-مرسی عزیزم که به سوالام جواب دادی ولی دو تا سوال دیگه برام پیش اومد.چشمکنیشخند
یکی اینکه من اگه یه مداد چشم تاکسی guy liner بخوام چطوری می‌تونم سفارش بدم؟ اگه سریعتر بهم بگی یه عالمه ممنون می‌شم.
دوم اینکه منظور من از سایه های براق همون سایه هایی بود که تو آرایش خطی عسکشو گذاشتی. آیا سایه های داوینچی هم که عکسشونو اینجا گذاشتی همون حالت رو ایجاد می‌کنن یا اینکه مثل اکلیل ریز برق برق می‌زنن؟ و این سایه ها رو هم می‌تونیم سفارش بدیم؟
جواب - مرسی از سوالت. برای خرید هر گونه موادی به فروشگاه آکادمی آرایشگران رجوع کنید.www.gitibeauty.com . توضیح سایه های داوینچی را لطفا در مطلب آرایش خطی من بخوانید.

------------------------------------------------------------------------------------------

سوال ١۴ - راستی شما به یه خانومی که مو هاش وز میکرد گفتی موهاشو صاف کنه.
منم موام وز میکنه ولی میترسم برم صافشون کنم بعد موهام از بین بره . نگرانیم بیمورده یا درسته؟

موهای من به طور ارثی فر هست ومن از این وضع هیچ خوشم نمی اید
من میخوام موم صاف باشه(لخت)
میخواستم ازشما بپرسم من باید چه کار کنم؟؟؟

جواب-نه عزیزم نگرانی شما بیمورد نیست ولی اگر این کار را به کاردانش بسپارید نگرانی نخواهید داشت.

همانطور که گفتم موهای خودتون را صاف کنید البته تاحدودی .و با اتوهای مو آنرا موقع نیاز صاف لخت کنید. سعی کنید اول وز بودن مو را با شامپو و کاندیشنر و مواد استایلینگ خوب تحت کنترل دربیارید. بعد به صاف کردن مو فکر کنید. سعی کنید طوری موهای خود را کنترل کنید که حتی با موهای فر هم به اندازه موهای لخت خیالی لذت ببرید. که موهای فر خدا دادی حالت دارند در حالیکه موهای صاف بیحالت بوده و بورینگ هستند.

-------------------------------------------------------------------------------------------


سوال ١۵ - گیتی جان من هلند دو تا خانم هلندی دیدم که مطمئن هستم موهاشون رو رنگ کرده بودن ... مشکی ولی نمیدونم رگه های چه رنگی داشت که اینقدر سکسی شده بود اون مشکی .......... فکر میکنی مشکی با آبی بوده ، بنفش بوده ، قهوه ای بوده ؟ سایتت هم برای من فوق العاده محبوب هست

جواب-مرسی از لطف شما به سایت آکادمی. عزیزم من دقیقا نمیتونم جواب شما را بدم چون نمیدونم این رنگ ها چقدر روشن و تیره بودند ولی اگر مشکی مایل به آبی و بنفش بودند ممکن است رنگ ۲.۸۸(رگه آبی) ولا باشه و یا لورال ۲.۱۷ (رگه سبز) یا خودتون رنگ۳۳ از ولا را بگیرید و با رنگ۰.۶۵ مخلوط کنید. در هر حال به شما پیشنهاد میکنم به مغاز های خرید و فروش رنگ برید و با توجه به چارت رنگ ها رنگ مورد دلخواه تان را انتخاب کنید. ببخشید بیشتر از این نمیتونم کمکتان کنم. میدونید که دنیای رنگها امروزه دیوانه وار شده و هر کمپانی سعی میکنه رنگ جدیدتری به بازار ارائه بدهند. هر وقت این جوری رنگی را دیدید که خوشتان اومد شجاع باشید و از طرف بپرسید رنگ موهاش چه رنگی است. من به شما اطمینان میدهم طرف خیلی هم خوشش بیاد.

--------------------------------------------------------------------------------------------

سوال١٧-گیتی جان یه سوال داشتم از نظر بهداشتی واسه کشیدن خط چشم بهتره از مداد استفاده کنیم یا خط چشم های مویی یا ماژیکی

منظورم اینه که کدومش خیلی بهتره ؟

و اینکه کدومش باکتری و میکروب و کمتر به خودش میگیره
جواب- به نظر من یک مداد بهتر از هرچیزی است چون در هر بار که استفاده میکنید باید نوک قبلی را بتراشید. با این کار شما میکروبها را در مداد خود جمع نمیکنید. ولی مداد مویی و ماژیکی مدت عمر کمتری دارند و بهتر است که اگر یک مداد ماژیکی را از اکبند بودن باز کردید مثل ماسکارا فقط ۶ ماه استفاده کنید. سعی کنید اگر اهل آرایش کردن زیاد نیستید در همزمان چند مداد سیاه و ماژیکی و چندیدن ماسکارا نداشته باشید که آخر سر شما پول خود را بیرون میریزید.

--------------------------------------------------------------------------------------------
سوال ١٨ - من 28 سال دارم با صورتی گرد و پوستی سبزه. همیشه دلم میخواسته رنگ موهام رو روشن کنم ولی هربار از نتیجه کار راضی نمیشم چون رنگ صورتم پریده و زرد به نظر میاد. شما چه پیشنهاد میکنید؟ و سوال دیگه اینکه جلوی موهای من کم پشته!! چه مدل کوتاهی رو پیشنهاد میکنید؟
جواب- اگر پوستی سبزه و گرم دارید به سری رنگ های گرم مثل مسی و قرمز و یا به قول ایرانی ها شرابی فکر کنید. رنگ های گرم شما را از رنگ پریدگی بیرون میارند و یا رنگ های بلوند عسلی و تیره. سعی کنید از سری رنگ های اش یا یخی استفاده نکنید که غیر از رنگ پریگی شما را مسنتر هم مکن است نشان دهد.

 

 


 
برق لب تاکسی
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٤  

برق لب تاکسی TAXI

برق لب از کمپانی تاکسی لندن دارای مزه نعنایی میباشد که با استفاده دائم ثابت شده لب40%  حجیم میشوند. این برق لب ها لب را مرطوب میکنند و دارای یک آیینه کوچک در بدنه و چراغ LED در داخل در میباشد که با هر بار استفاده برق لب در تارکی میتوانید از نور آن استفاده کنید برای دیدن خود در آیینه. در واقع با یک تیر دو تا نه 3 تا نشان میزنید

آکادمی آرایشگران نماینده رسمی شرکت تاکسی لندن در ایران است. جهت خرید محصولات تاکسی لندن لطفا به فروشگاه آکادمی آرایشگران سر بزنید.


 
پاکسازی پوست
ساعت ٥:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۳  

 ادامه پاکسازی پوست

cleanser شیرپاک کن

برای تمیز کردن ارایش٫ گرد وخاک والودگی محیط از لایه بیرونی پوست استفاده میشود. کلینزرها انواع مختلف دارند. استفاده از انها بستگی به نوع و جنس پوست دارد.

 •  صورت افراد جوان که معمولا چرب هست و تمایل زیادی برای جوش زدن دارد از کلینزر هایی استفاده میشود که face wash خوانده میشوند مانند صابونهای صورت و کفهای صورت شور.
 • برای صورت افراد با پوست خشک باید  کرمهای کلینزر cleanser cream استفاده شود.این مواد روغن دارند و برای پوست خشک مناسب ترند.
 • لوسیونهای تمیز کننده پوست cleansing lotion  ابکی هستند و برای پوست خشک مناسب هستند
 •  

باید گفته شود که ما دو نوع پوست خشک داریم. پوستی که اب خود را برای اینکه اب کم نوشیده شده یا زیر افتاب زیاد ما نده باشند از دست داده است. خشک شدن نوع دیگر بخاطر بالا بودن سن غده های تولید کننده چربی مفید پوست کندتر کار میکنند. نوع اول اب کم دارد نوع دوم چربی. برای نوع اول باید موادی استفاده کرد که ابکی هستند و اب زیاد دارند. برای نوع دوم باید موادی مصرف کرد که روغن زیاد دارند و غلیظ هستند مثل کرمها. 


کلمات کلیدی: پاکسازی پوست ،فیشیال ،پوست ،cleanser
 
امو چیست؟
ساعت ٥:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۳  

مدل کوتاهی Emo

 امو در واقع نام یک نوع موسیقی است که طرفداران زیادی دارد. طرفداران موسیقی امو به روش خاص خود لباس میپوشند٫ رفتار میکنند ٫ صحبت میکنند و ارایش مو خاص خود را دارند. شما ممکن هست خیلی ها رو تا حالا دیده باشید ولی متوجه نشده باشید. 

 طبق آیین امو هر کس میتواند امو باشد به شرطی که واقعا بخواهد. برای اینکه صد درصد امو باشید خیلی سخت است. این را انهایی که قانون امو را دنبال میکنند بهتر از هر کسی میدانند.

مدل موی امو بدین شکل است که مو را سیاه پر کلاغی رنگ میکنند و تل بلندی روی چشم راست آنها را میپوشاند.

متداول ترین مدل امو رنگ کردن مو به رنگ سیاه پرکلاغی است. البته مو ها باید به اندازه لازم بلند باشد تا بتوان تلها را طوری کوتاه کرد که طرف راست صورت را بپوشانند.در واقع کسی نباید بتواند طرف راست صورت را بخصوص چشم راست را ببیند.!!!

معمولا کسانی که این نوع مو کوتاهی را دارند سعی میکنند که موهایشان را چرب نگهدارند. با نشستن سر برای چند روز یا استفاده از وکسهای سر. بعضی ها هم مو را تمیز نگهمیدارند این بستگی به اهنگ مورد محبوب انها دارد.

برای داشتن موی مدل امو دو کار میتوانید بکنید یا خودتان موهایتان را کوتاه کنید یا اینکه بروید آرایشگاه.میتوانید مو را هایلات هم بکنید که متداولترین آن رنگ قرمز یا بنفش یا هر رنگ عجیب قریب دیگر است.

برای داشتن مدل امو باید

 1. مو را سیاه پرکلاغی کنید.
 2. پشت مو را با مواد مش بیرنگ کنید تا رنگهای فانتزی خود را رویش بگزاید.
 3. موهای جلوی سر به طرف راست شانه شده و طوری کوتاه میشود تا طرف راست را بگیرد. با ژلهای سر این قسمت را کاری کنید که ثابت بماند.
 4. تکه فرق سر باید با کاتر یا قیچی با روش خاصی کوتاه شود که ایستاده بماند. به این روش تیز tease کردن  مو میگویند که مو اسپاکی و شلوغ میماند.

این مدل مو مناسب موهای کمپشت هست تا موهای پرپشت. در غیر این صورت باید مو را با روشهای دیگر کمپشت کرد.

این هم دو مدل مختلف از امو . مدل امو در دخترها کمی ملایمتر و صافتر است. انها بیشتر دوست دارند با رنگها بازی کنند.


کلمات کلیدی: امو
 
رنگ کردن موهای سفید
ساعت ٥:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۳  
رنگ کردن موهای سفید

 

بیشتر خانمها وقتی شروع به رنگ کردن موهاشون میکنند که موهاشون شروع به سفید شدن میکند.آدمها وقتی پیر میشوند رنگدانه های مو هاشونو و پوست صورتشونو از دست میدهند. برای همین رنگ پریده بنظر میایند. اشتباه خیلی ها از اینجا شروع میشود که سعی میکنند با رنگهای تیره یا با ارایش های تیره ٫رنگ از دست رفته را بدست بیاورند. .

با مشتری خود روراست باشید. اگر فکر میکنید رنگ پسند انها مناسبشان نیست بگویید. ولی سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که او را نرنجاند. مثلا بجای اینکه بخندید و بگویید نه به شما نمیاد. برایش توضیح دهید رنگ های دیگر بیشتر مناسب رنگ پوستشان هست و بیشتر بهشان میاید.

 

 

 

همیشه سعی کنید واقع بین باشید برای خودتان دردسر درست نکنید و به مشتری قولهای الکی ندهید.برایش بگویید سفیدی مو نشان بدی نیست نشان دهنده یک دوره از زندگی ادمهاست و همه یکروز موهاشون سفید میشود. تا حالا این رنگو داشتید از این ببعد یک رنگ دیگر دارید.

 

 

 

رنگ کردن برای اولین بار

 

از مشتری بپرسید از چه خانواده ای از رنگها خوشش می اید. قبلا چه رنگهایی داشته. ببینید چند درصد از مو هایش سفید شده است. چند وقت به چند وقت میخواد رنگ کند. بعضی موقعها شما نیاز ندارید که همه مو را رنگ کنید. خودتان را مثل یک نقاش تصور کنید. شما دارید یک اثر هنری خلق میکنید. مشتری شما با اثر هنری شما همه جا ظاهر خواهد شد. هیچوقت در رنگ کردن عجله نکنید. همیشه یک هنرمند واقعی هست که نقاشیهایش اثر جاودانه میشود. مطمعن هستم شما هم بارها از مشتری هایتان شنیدهاید که با شوق و ذوقی از رنگ کس دیگر یا حتی خودشان که سالها پیش داشته اند برایتان نقل کرده اند.

در بعضیها تک رنگ خوب و مناسب دیده میشود در بعضیهای دیگر مخلوطی از رنگها. شما میتوانید از روش کاموفلش استفاده کنید. یعنی رنگی و فرمولی را مخلوط کنید و بصورت هایلات فویلی  دورو بر جایی که سفید شده استفاده کنید که همه فکر کنند مدل مو هست. سفیدیها با رنگ مخلوط میشود این کمک میکند تا فرد احتیاج نداشته باشد که زود بزود رنگ کند و از طرف دیگر وقتی مو رشد میکند بد دیده نشود.

 • اگر مشتری موهایش بلوند هست یا دوست دارد بلوند کند رنگهای اش یا خاکستری پوشش نمیدهند. بهترین کار استفاده از رنگهای neutral  هست.

 

 • اگر مشتری سفیدی زیاد دارد استفاده از رنگهای قرمز مهارت خاصی میخواهد. اگر رنگ خیلی روشن باشد مو نارنجی در میاید. بهتر است که یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی استفاده شود. اگر باز هم مطمعن نیستید  برای امتحان یک تیکه از پشت سر را رنگ کنید.

 

 • برای استفاده ار رنگ های قهوه ای مواضب باشید زیادی تیره نکنید. چون شما میتوانید دوباره مو را تیره کنید ولی خیلی سخت مو را بتوانید روشن کنید. در خیلی از رنگها قهوه ای تیره به سیا هی میزند.

 

 • برای رنگ کردن موهای خشن از یک درجه رنگ تیره تر از رنگ انتخابی استفاده بکنید. برای اینکه این مو ها رنگ را به راحتی جذب نمیکنند. همیشه از مشتری هایتان فیدبک بخواهید و در کارت رکورد کنید.

   

   

   

 • در انتها به مشتریتان اموزش دهید که چگونه از موهایشان مواظبت کنند. کی دوباره  برای رنگ برگردند. به او پیشنهاد شامپو  و  نرمکننده مناسب بدهید. با اینکار هم میتوانید مشتری را برای دفعه بعد وقت بدهید و هم اگر جزو سالنهایی هستید که فروش محصولات مو و زیبایی دارید محصول خود را بفروشید.